Oneline users : آموزش ششم http://s5.picofile.com/file/8122953034/%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA_%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85_%D9%88_%D9%85%D9%82%D8%AA%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D8%AA_%E2%81%AD%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86_%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA_%D8%A7%D9%88%D9%84_docx_1.pdf.html

کد بارش ستاره آموزش ششم آموزش ششمآموزش ششم
نويسندگان

ریاضی مغز را به درد می آورد

 

به دنبال حل کردن مسئله های ریاضی فشاری به مغز می آید که شبیه زمانی است که ما در جسم خود احساس دردی می  کنیم  

دانشمندان از دانشگاه شیکاگو با استفاده از اسکن های مغزی دریافتند که موقع حل کردن مسائل بسیارسخت ریاضی در منطقه ای از مغز دردی به وجود می آید که مغز آن را تحمل می کند .

دانشمندان با کمال تعجب در یافتند فقط قسمتی از مغز  که ‍‍‍‍"مغز فعال" نام دارد تنها با روبرو شدن با مسئله های ریاضی به کار می افتد و دانشمندان در یافتند ریاضی و مسئله های ریاضی دردناک نیست .بلکه پیش بینی ریاضی درد ناک است و منجر به اقدامات شیمیایی پیچیده ای در مغز می شود.

بررسی ها نشان می دهد ؛ما در ساعت های اولیه کار با ریاضی متوجه درد در مغز نمی شویم ولی بعد از چند ساعت متوجه می شویم سرمان درد میکند و احتیاج به استراحت داریم.

ریاضی و مواجه شدن با ریاضی اضطراب در فرد را ناخود آگاه افزایش می دهد که خود مغز آن را به جسم ما ارسال می کند.

نتایج نشان می دهد ؛دانش آموزان برای حل تکالیف ریاضی خود در مرحله ی اول باید اضطراب را از خود دور کنند و علاقه ی خود را به آن درس نشان دهند و با کتاب ریاضی خود دوستانه گفتگو کنند


برچسب‌ها: ریاضی ششم
سه‌شنبه ۳۱ تیر ۱۳٩۳ .:. ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ .:. احمد خیاط زاده

شَهْرُ رَمَضانَ الَّذی اُنْزِلَ فیهِ الْقُرْءانُ هُدًی لِلنّاسِ وَ بَیِّناتٍ مِنَ الْهُدی وَالْفُرْقانْ

                                        سوره بقره           آیه         185

حلول ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن و ماه گشوده شدن درهای  رحمت واسعه  الهی بر همه بندگان حضرت حق مبارک باد


برچسب‌ها: مناسبت ها
شنبه ٧ تیر ۱۳٩۳ .:. ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ .:. احمد خیاط زاده
درباره وبلاگ

به نام خدا احمدخیاط زاده آموزگاردروس ریاضی ، هدیه ، مطالعات ، فناوری و هنر پایه ششم دبســتان شیخ طوسی مشگین شهر هستم.داور منطقه ای و استانی جشنواره های برتر تدریس و جابر بن حیان و مدرس ریاضی و قرآن پایه ششم دوره های ضمن خدمت آموزش و پرورش منطقه مشـگین شرقی می باشم . نظرات سازنده دوستان برایم ارزشمند بوده و باعث دلگرمی و بهتر شدن وبلاگ خواهدبود. « کپی برداری از مطالب وبلاگ با اهدای صلوات بر محمد وآل محمد (ص) مجاز است.»
موضوعات وب