Oneline users : آموزش ششم http://s5.picofile.com/file/8122953034/%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA_%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85_%D9%88_%D9%85%D9%82%D8%AA%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D8%AA_%E2%81%AD%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86_%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA_%D8%A7%D9%88%D9%84_docx_1.pdf.html

کد بارش ستاره آموزش ششم آموزش ششمآموزش ششم
نويسندگان

نمون برگ شرح حال دانش آموز

 

 از جمله فرم های ضروری که ابتدای سال تحصیلی بایستی معلم کلاس در اختیار داشته باشد نمون برگ شرح حال دانش آموز است.این نمون برگ حاوی اطلاعات ضروری و اولیه دانش آموز است که شناخت اولیه را به معلم کلاس می دهد.

آنچه هدف این نمون برگ می باشد شرح حال دانش آموز از زبان اولیای او می باشد. اولیای دانش آموز شرح مختصری از بیماری  خاص ، حساسیت ها و خلق و خوی منحصر به فرد دانش آموز را نگاشته و در اختیار مدرسه قرار می دهد.

این اطلاعت می تواند مورد استفاده  عوامل مدرسه مخصوصا معلم کلاس و دبیر ورزش  قرار کیرد تا در فعالیت ها و آموزشهای خود وضعیت خاص دانش آموز را در نظر بگیرند.


برچسب‌ها:
پنجشنبه ٢٧ آذر ۱۳٩۳ .:. ۱٢:٤٢ ‎ق.ظ .:. احمد خیاط زاده

اطلاعاتی درباره مغز

 

 

 

برای پیشرفت و پیروزی 3 چیز لازم است: اول پشتکار؛دوم پشتکار و سوم پشتکار

لرد بایرون

مغز ما در حدود  یک و نیم  کیلوگرم است و بین 10تا 100 میلیارد سلول عصبی دارد در بخشی از آن به نام مخچه هر سلول عصبی با 60 هزار سلول دیگر ارتباط دارد طول تمام رشته های غشای عصبی مغزی متجاوز از چهار برابر فاصله زمین تا ماه می باشد البته بزرگی و کوچکی مغز هیچ ربطی به هوش و حافظه ندارد چرا که محققان دریافتند به عنوان مثال مغز یک نویسنده 2000 گرم است اما مغز اناتول فرانس که نویسنده بزرگ و باهوشی بوده در حدود1017 گرم بوده است و همچنین بزرگترین مغزی که تا به حال پیدا شده 3049 گرم وزن داشته که متعلق به یک آدم نادان بوده است شاید حالا معنی این جمله بهتر درک شود


برچسب‌ها: مطالب علمی

ادامه مطلب
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳٩۳ .:. ۸:٢۸ ‎ب.ظ .:. احمد خیاط زاده

20 توصیه طلایی در مورد تغذیه

 

حکمای قدیمی معتقدند ، شما همان چیزی می شوید که می خورید!

 شما با خوردن ( البته د ر نوع و میزان مناسب آن ) علاوه بر اینکه انرژی لازم را جهت انجام فعالیت های جسمانی بدست می آورید، از لحاظ ذهنی نیز تقویت می شوید. چرا که بین ذهن و جسم ارتباط بسیار نزدیک و تنگاتنگی وجود دارد. نوع ، میزان و زمان غذایی که می خورید تاثیر مستقیمی روی فعالیت های شناختی و روحی  وروانی شما دارد.

در قرآن کریم 285 آیه در نحوه استفاده از نعمت های الهی آمده است.

 

بقه در ادامه مطلب

  منبع: سلماسی احد، یاشگاه یادگیری و موفقیت


برچسب‌ها: مطالب علمی

ادامه مطلب
چهارشنبه ۱٢ آذر ۱۳٩۳ .:. ۱٠:٢٤ ‎ب.ظ .:. احمد خیاط زاده

اهداف ، نشانه های تحقق و سطوح عملکردی

دروس

پایه اول

پایه دوم

 

 

پایه سوم

 

 

پایه چهارم

 

پایه پنجم

 

پایه ششم


برچسب‌ها: ارزشیابی توصیفی
یکشنبه ٩ آذر ۱۳٩۳ .:. ٦:٢٦ ‎ب.ظ .:. احمد خیاط زاده

روش تدریس الگوی پیش سازمان دهنده:

دیوید آزوبل پایه گذار الگوی پیش سازمان دهنده در تدریس فعال یاددهی ویادگیری می باشد .

پیش سازمان دهنده یک مفهوم کلی است که در مقدمه تدریس به دانش آموزان ارائه می شود و بین مفاهیم قبل و بعد از تدریس ارتباط برقرار می کند.موثرترین پیش سازمان دهنده ها آنهایی هستند که از مفاهیم و اصطلاحات و فرضیه هایی که در حال حاضر برای فراگیر آشنا می باشند به علاوه قیاس ها و شکل های مناسب استفاده می کنند.

 

 

منبع:حاجی اسحاق سهیلا - الگوی پیش سازمان دهنده


برچسب‌ها: روش تدریس
دوشنبه ۳ آذر ۱۳٩۳ .:. ۱٢:٠٥ ‎ق.ظ .:. احمد خیاط زاده
درباره وبلاگ

به نام خدا احمدخیاط زاده آموزگاردروس ریاضی ، هدیه ، مطالعات ، فناوری و هنر پایه ششم دبســتان شیخ طوسی مشگین شهر هستم.داور منطقه ای و استانی جشنواره های برتر تدریس و جابر بن حیان و مدرس ریاضی و قرآن پایه ششم دوره های ضمن خدمت آموزش و پرورش منطقه مشـگین شرقی می باشم . نظرات سازنده دوستان برایم ارزشمند بوده و باعث دلگرمی و بهتر شدن وبلاگ خواهدبود. « کپی برداری از مطالب وبلاگ با اهدای صلوات بر محمد وآل محمد (ص) مجاز است.»
موضوعات وب