Oneline users : آموزش ششم http://s5.picofile.com/file/8122953034/%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA_%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85_%D9%88_%D9%85%D9%82%D8%AA%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D8%AA_%E2%81%AD%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86_%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA_%D8%A7%D9%88%D9%84_docx_1.pdf.html

کد بارش ستاره ارزشیابی فارسی پایه ششم - آموزش ششم آموزش ششمآموزش ششم
نويسندگان

درارزشیابی فارسی پایه ششم 10 نمره رو خوانی (( متن درس ، حکایت ها و بخوان و حفظ کن ها و....)) و 10 نمره دیگر برای بیان مهنی ومفهوم کلی دروس وبیان معنی واژگان جدید درسها با توجه به متن جمله ، خود ارزیابی ها (( از کتاب مهارت های خوانداری )) در نظر گرفته خواهد شد.

ارزشیابی فارسی ششم به دو صورت : 1- شفاهی 2- آزمون عملکردی «آزمون مداد وکاغذی ، آزمون شناسایی و...» انجام می شود . پیشنهاد می شود هر ماه یکبار انواع آزمون عملکردی از کتاب فارسی خوانداری و قسمت « فهالیت های درس » فارسی نوشتاری برگزار شود. 

                            ریز بارم ارزشیابی فارسی پایه ششم


ردیف       عنــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوان           بارم
1           خوانش متن ( نظم ونثر) 6
                 درک و در یافت 4
3                    حفظ شعر  2
4                      فن بیان 2
5                      یاد آوری 2
6                کارگاه درس پژوهی 2
                    خود ارزیابی 1
8                      معنی واژه  1
                جمــــــع کل نمـــــــــرات  20

1) خوانش متن : شامل 3 نمره نثر و 3 نمره نظم 

2) درک و دریافت: می توان از معنی و مفهوم شعر ونثرو محتوای درس ، بخوان و بیندیش و حکایت ، از فعالیت های درس فارسی نوشتاری و... ارزشیابی کرد.

3) حفظ شعر : با عنایت به اینکه حفظ شعر به تقویت حافظه می انجامد و تقویت حافظه پایه دیگر سطوح یادگیری است لازم است  از قسمت بخوان و حفظ کن ارزشیابی بعمل آید.

4) فن بیان :مقصود از فن بیان درفارسی ششم  آن است که دانش آموز بتواند دیده ها ، شنیده ها و نتیجه اندیشه و تفکر خود را بر زبان آورد.

5) یاد آوری :معلمان محترم در ارزشیابی بیشتر به جنبه های کاربردی نکات و موضوع های زبانی وادبی مطرح شده در بخش یاد آوری توجه کرده نمره لحاظ کنند.

6) کارگاه درس پژوهی : در این بخش با توجه به میزان فعالیت دانش آموزان در کارهای گروهی، کارگاه درس پژوهی در کلاس و یا بیرون از کلاس ، 2 نمره لحاظ می شود.

7) خود ارزیابی :در قبال پاسخ شفاهی به پرسش های بخش خود ارزیابی 1 نمره در نظر گرفته می شود .که لازم است از بین سوالات واگرا  و هم گرا  به سوالات واگرا بیشتر بها داده شود .

8) معنی واژه : شناخت معنی واژگان به صورت مستقل و بیرون از متن انجام نمی شود بلکه ارزشیابی از این بخش در قالب کلمات مترادف، متضاد و شبکه معنایی صورد می پذیرد.

منابع : 1- کتاب راهنمای معلم فارسی ششم

          2- دفترثبت شاخصهای جریان آموزشی ششم


برچسب‌ها:
یکشنبه ۱ بهمن ۱۳٩۱ .:. ۱۱:۳٠ ‎ب.ظ .:. احمد خیاط زاده
درباره وبلاگ

به نام خدا احمدخیاط زاده آموزگاردروس ریاضی ، هدیه ، مطالعات ، فناوری و هنر پایه ششم دبســتان شیخ طوسی مشگین شهر هستم.داور منطقه ای و استانی جشنواره های برتر تدریس و جابر بن حیان و مدرس ریاضی و قرآن پایه ششم دوره های ضمن خدمت آموزش و پرورش منطقه مشـگین شرقی می باشم . نظرات سازنده دوستان برایم ارزشمند بوده و باعث دلگرمی و بهتر شدن وبلاگ خواهدبود. « کپی برداری از مطالب وبلاگ با اهدای صلوات بر محمد وآل محمد (ص) مجاز است.»
موضوعات وب