Oneline users : آموزش ششم http://s5.picofile.com/file/8122953034/%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA_%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85_%D9%88_%D9%85%D9%82%D8%AA%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D8%AA_%E2%81%AD%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86_%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA_%D8%A7%D9%88%D9%84_docx_1.pdf.html

کد بارش ستاره سناریو نویسی یا تدریس مبتنی بر درس پژوهی - آموزش ششم آموزش ششمآموزش ششم
نويسندگان

مقدمه : 

درس پژوهی (lesson study ) یک مدل ژاپنی برای رشد حرفه ای معلمان و موثرترین روش  یاد دهی - یاد گیر ی در کلاس درس است. درس پژوهی در واقع یک روش پژوهشی مشارکتی معلمان در کلاس درس است که از آن به عنوان کاربردی ترین و موثرترین برنامه پرورش حرفه ای معلمان در مدارس ژاپن یاد شده است .

هدف درس پژوهی بهبود مستمر تدریس( آموزش) می باشد به گونه ای که دانش آموزان بتوانند مطالب بیشتری را بیاموزند. تمرکز اولیه درس پژوهی بر نحوه تفکر و یادگیری دانش آموزان است. در واقع هدف غایی درس پژوهی ، تدریس حرفه ای معلمان است نه رشد حرفه معلمی ، کار کردن دانش آموزان در حین تدریس است نه کار دانش آموزان .

سناریو نویسی یا تدریس مبتنی بر درس پژوهی ، یک کار مشارکتی و تیمی معلمان است که در قالب تیم هی کوچک سه نفره تا تیم های بزرگ تر اجرا می شود . در یک تیم کوچک سه نفره اعضای تیم ،  وظایف و مسئولیت مستقیم  دارند امادر عین حال در تمام مراحل از تشکیل گروه گرفته تا پایان تدریس باهمدیگر تعامل و همکاری نزدیک دارند و نظرات اعضای گروه محترم شمرده می شود . 

اعضای تیم کوچک سه نفره  عبارتند از:

1- طراح سناریو : مسئو لیت طراحی و انتخاب الگو ها و روش های فعال تدریس،با هم فکری اعضای گروه  بر عهده اوست . 

2-طراح تجهیزات و رسانه ( مدیر رسانه ) : مسئولیت  آماده کردن وسایل کمک آموزشی و تجهیزات از جمله رسانه های مبتنی بر  IT   را بر عهده دارد.

3- مجری تدریس : مسئولیت اجرا و انجام ارزشیابی متناسب با موضوع تدریس را بر عهده می گیرد و در تدوین سناریو نظارت و هم فکری می کند. 


برچسب‌ها:
یکشنبه ٢٤ دی ۱۳٩۱ .:. ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ .:. احمد خیاط زاده
درباره وبلاگ

به نام خدا احمدخیاط زاده آموزگاردروس ریاضی ، هدیه ، مطالعات ، فناوری و هنر پایه ششم دبســتان شیخ طوسی مشگین شهر هستم.داور منطقه ای و استانی جشنواره های برتر تدریس و جابر بن حیان و مدرس ریاضی و قرآن پایه ششم دوره های ضمن خدمت آموزش و پرورش منطقه مشـگین شرقی می باشم . نظرات سازنده دوستان برایم ارزشمند بوده و باعث دلگرمی و بهتر شدن وبلاگ خواهدبود. « کپی برداری از مطالب وبلاگ با اهدای صلوات بر محمد وآل محمد (ص) مجاز است.»
موضوعات وب