تجربه کلاسی

من در کلاسی که مجهز به سیستم هوشمند آموزشی است تدریس می کنم که علیرغم مزایای بسیار مشکلاتی هم به همراه دارد. چند روز پیش که با سیستم کار می کردیم به یکبار همه چیز در صفحه نمایش برد هوشمند بصورت غیر عادی نشان داده شد نوشته ها و متن کتاب و ...  به جای اینکه افقی و مستقیم  نشان داده شود برعکس نشان داده می شد.  رایانه را ریستارت کردم شاید درست شود ولی  ویندوز هم غیر عادی بالا آمد. هر راهی که به ذهنم می رسید انجام دادم ولی همچنان ویندوز غیر عادی بالامی آمد به پیشنهاد یکی از دوستانی که کامپیوتر را از او یاد گرفته بودم تاریخ ویندوز را به یک ماه پیش تغییر دادم اما تغییری حاصل نشد. با هر کس تماس می گرفتم یک راهی را پیشنهاد می داد.یکی مشکل را از ویروسی شدن سیستم می دانست و دیگری پیشنهاد می داد تنظیمات پرو ژکتور به هم خورده اگر روی پروژکتور تنظیمات لازم را انجام دهم تصویر روی برد هوشمند سر و ته نشان داده نخواهد شد. به پیشنهاد تک تک دوستان عمل می کردم ولی گشایشی در کار ما حاصل نمی شد.مدیر مجتمع معتقد بودنددانش آموزان یک دگمه ای را اشتباه زدند اگر یا متخصص رایانه در کلاس حضور پیداکند با یک دگمه درستش می کند.حق با ایشان بود از دبیر کامپیوتر دبیرستان خواهش کردیم یک نگاهی به سیستم ما بیندازد .ایشان زحمت کشیدند به گفته مدیر ‘ سر پایی با یک دگمه کیبورد مشکل ما را حل کردندکه برای من خیلی جای تعجب شد. از ایشان خواهش کردیم به ما هم یاد دهند که فرمودنداگ دگمه های Alt و Ctrl را هم زمان فشار داده و دگمه جهت نما روی کیبورد را فشار دهیم مشکل حل می شود . راست می گفتند با یک اقدام ساده اما کلیدی ویندوز در حالت عادی بالا آمد و متن ها و تصاویر روی برد هوشمند هم به صورت درست نشان داده شد. خواستم ضمن تشکر از الطاف آن همکار گرامی ، تجربه کلاسی ام را ارائه بدهم تا شاید یک روزی به درد کاربران خورده باشد.

/ 2 نظر / 6 بازدید
محسن

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم اگر میخواهید بازدید وبلاگتان را بالا ببرید یه سری به سایت ما بزنید کد کوپن 50 امتیازی برای شما فقط کافیست در قسمت کوپن 50 را وارد کنید اینم تبادل لینک link.agahiam.ir

همکار(پورمرادی )

سلام همکار محترم تجربه ی جالبی بود ممنون . در ضمن چندکتاب پیشنهاد می کنم در صورت تمایل خریداری و مطالعه نمایید حتما به شما کمک خواهد کرد .(کلید های طلایی ویندوز از محمد رحمتی شهر ضا و آموزش نرم افزار و واژه پرداز از مهندس ایمان اشکاوند .